Shiatsu masáž a její pozitivní efekty na zdraví a relaxaci Wellness a zdraví
Sdílet

Co je to shiatsu masáž?

Shiatsu masáž je terapeutická forma masáže původem z Japonska. V překladu shiatsu znamená 'prstový tlak', a to právě vystihuje základ této techniky - používání tlaku prstů na určité body na těle. Cílem shiatsu je obnovit tok energie v těle, známý jako 'ki' ve filozofii tradiční čínské medicíny.

Shiatsu je celostní přístup k léčbě, který zahrnuje nejen fyzické, ale i emocionální a mentální aspekty zdraví. Kromě prstů se při shiatsu aplikuje také tlak pomocí dlaní, loktů, kolen nebo dokonce nohou. Terapeuté se zaměřují na meridiány, což jsou kanály, jimiž proudí životní energie, a vybrané akupresurní body podle individuálních potřeb pacienta.

V průběhu shiatsu masáže pacient obvykle leží na podložce na podlaze a je oblečený v pohodlném oblečení, aby bylo možné volně pracovat s tělem. Terapeut aplikuje tlak, provádí protažení a rotace kloubů, což podporuje nejen fyzické uvolnění, ale i emoční a mentální pohodu.

Je zajímavé, že shiatsu není pouze o tlaku, ale také o doteku a přítomnosti. Terapeut je plně zaměřený na klienta a jeho potřeby, což vede k hluboké relaxaci a pocitu spojení.

Eliška Vránová

Jmenuji se Eliška Vránová a jsem majitelkou a provozovatelkou masážního salonu v Brně. S masážemi a tělovou péčí se zabývám již více než deset let a mám rozsáhlé znalosti v různých masážních technikách. Specializuji se na relaxační a terapeutické masáže. Své zkušenosti a poznatky ráda sdílím na svém blogu, kde píšu články o výhodách masáží a technikách pro domácí masáže.

Napsat komentář