Čokoládová masáž pro mladistvou Pleť: Zázrak čokolády v kosmetice Krása a Zdraví
Sdílet

Proč si vybrat čokoládovou masáž

Miluji čokoládu. A kdo by ne? Tato sladká pochoutka je symbolem potěšení a dost často i naší malé odměny. Ale víte, že čokoláda může být také zázrak pro vaši pokožku? Čokoládová masáž zahrnuje použití vysoce kvalitní čokolády nebo čokoládově založené oleje, které jsou bohaté na antioxidanty a mají významné hydratační vlastnosti. Prokrvení kůže je lepší, pokožka je po takovém zákroku hladší, jemnější a navíc to celé voní úžasně.

Výhody čokolády pro pleť

Není to jen výborná chuť, co dělá čokoládu tak skvělou. V kakaovém másle, které je hlavní surovinou pro čokoládové masáže, se nachází olejové kyseliny, které pokožce dodávají nezbytnou výživu. Ve tmavé čokoládě je také mnoho flavonoidů, jež pomáhají chránit pokožku před UV zářením a zlepšují její vzhled tím, že bojují proti volným radikálům, které způsobují stárnutí.

Jak funguje čokoládová masáž

Čokoládová masáž je dokonalou směsí relaxace a péče o pokožku. Začíná se vhřátím čokolády do teplé, sametové konzistence, která se pak aplikuje na tělo ve formě masážních tahů. Masér nebo masérka využívá několik technik, aby podpořil(a) absorpci čokoládových látek do pokožky a rovněž stimuloval(a) lymfatický systém.

Příprava na čokoládovou masáž

Aby bylo možné plně využít potenciál čokoládové masáže, je důležité se na ni správně připravit. Před návštěvou salonu je doporučeno pokožku pečlivě vyčistit a odstranit odumřelé kožní buňky. Tím se zajistí, že čokoládové složky proniknou hlouběji do pokožky a budou lépe působit.

DIY čokoládová masáž doma

Není nutné chodit do salónu, aby jste si mohli užít čokoládovou masáž. Tuto proceduru můžete provést i doma. Budete potřebovat kvalitní tmavou čokoládu, kokosový olej nebo jiný rostlinný olej a připravit si prostor, kde budete moci relaxovat bez rušení. Je to jednoduché a velmi příjemné zároveň.

Zajímavosti o čokoládových masážích

Čokoládové masáže nabízí mnoho pozitivních efektů, ale víte, že mají i zajímavou historii? Používání čokolády v kosmetice má kořeny u starých Májů a Aztéků, kteří kakaové boby považovali za posvátné a využívali je i pro ceremoniální účely. Dnes už je z čokolády vytvořen celý průmysl krásy.

Často kladené otázky

Nemusíte mít obavy, že by vám čokoládová masáž způsobila přibývání na váze, což je častá vtipná otázka, kterou slýchám. Ale myslím si, že tak sladká terapie dokáže rozjasnit nejen vaši pleť, ale i váš den. Existují studie, které dokazují množství přínosů pro kůži i duši. Hodně lidí se také ptá na to, jestli je tento typ masáže vhodný pro všechny typy pleti, a odpověď je ano, skvěle působí na různé typy a problémy pokožky.

Eliška Vránová

Jmenuji se Eliška Vránová a jsem majitelkou a provozovatelkou masážního salonu v Brně. S masážemi a tělovou péčí se zabývám již více než deset let a mám rozsáhlé znalosti v různých masážních technikách. Specializuji se na relaxační a terapeutické masáže. Své zkušenosti a poznatky ráda sdílím na svém blogu, kde píšu články o výhodách masáží a technikách pro domácí masáže.

Napsat komentář